Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W dniu 12 grudnia 2020 r. na terenie ośrodka Jowisz w Turawie w malowniczej scenerii pagórkowatego terenu i bliskości jeziora odbył się 22 Memoriał Joachima Halupczoka, wielkiego przedwcześnie zmarłego Mistrza Świata z Chanbery, srebrnego medalisty z igrzysk Olimpijskich z Seulu i najlepszego sportowca Polski w 1989 r. W zawodach wzięło udział 243 kolarzy z różnych ośrodków kolarskich kraju ( Gdańsk, Warszawa, Zielona Góra, Katowice, Wrocław) i Czech (Jesenik, Vrbno, Stara Ves). Organizatorów cieszył fakt, że na starcie stanęło 39 kobiet.

W wyścigu głównym seniorów brała udział ścisła czołówka krajowego przełaju. Wygrał Bartosz Mikler z MLUKS Victoria Jarocin. Drugi był urodzony w Kluczborku Patryk Stosz z zawodowej grupy Voster ATS Team Stalowa Wola. Na najniższym stopniu podium stanął Stanisław Nowak z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Równolegle z Memoriałem odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie LZS w kolarstwie przełajowym.  Najlepszą młodziczką została Roksana Ciomperlik z LKS Ziemia Opolska Opole. Wśród młodzików wygrał jej kolega klubowy Błażej Pawlik. Najlepszą juniorką młodszą została Anna Ciecior z LKS Ziemia Opolska Opole. W tej kategorii wśród chłopców wygrał Dominik Krzyśków z UKS Stobrawa Kluczbork. Najlepszym Juniorem został Łukasz Ciecior kolejny zawodnik z ekipy trenera Mariana Staniszewskiego. W tym trudnym pandemicznym roku  memoriał po wielu latach rozgrywania na szosie odbył się na typowej trasie przełajowej z której zawodniczki i zawodnicy byli bardzo zadowoleni. Wielkie podziękowania za przygotowanie i organizację memoriału kierujemy do Mariana Staniszewskiego- trenera i odkrywcy wielu talentów kolarskim w tym Joachima Halupczoka. Symboliczne było ich spotkanie w niedzielę 13 grudnia b.r. przy pomniku Achima w towarzystwie młodych kolarzy LKS Ziemia Opolska Opole i Wiceprzewodniczącej WZ LZS Anny Kocińskiej - Scholz.

22 Memoriał Joachima Halupczoka - kolarstwo przełajoweShow Gallery